241 741 961 info@sterba-kola.cz
241 741 961 (úterý 09:00 - 19:00)

Martin Havlena

V případě významných výročí je zvykem používat velká slova. "Stojíme na prahu...', "Slavnostně jsme završili dekádu...", "Oslavíme jubileum..." a podobně. Ne tak u Authora, který právě na přelomu srpna a září představí již svou desátou kolekci. Z pohledu krátké historie volného obchodování na našem území, směnitelnosti koruny a propustnosti západních hranic a také z pohledu kratičké celosvětové historie horské cyklistiky a ještě kratší historie horské cyklistiky naší, je deset let doba maximální.

Co nového v Hafnu v silniční cyklistice VI

 
 

Přilby GIRO Pneumo a Animas

Úspěchy teamu US Postal vedly výrobce přileb světoznámé Giro k uvedení limitované série PNEUMO Lone Star v typických barvách dokonce s logem Lance a v přepravním pouzdře. Dodává se pouze v teamové barvě, ve dvou velikostech s 19 otvory a váhou 284 gramů.

Johnny T. (John Tomac)

Nedávno jste si mohli přečíst rozhovor se silničním polobohem Eddy Mercxem, nejúspěšnějším cyklistou všech dob, uctívanou modlou. I horská kola mají takovou legendu. Jmenuje se John Tomac a je to nejuniverzálnější biker všech dob. Nikdo jiný nedokázal skloubit cross country, sjezd, silnici a BMX na nejvyšší úrovni a přinášet medaile ve všech disciplínách.

Absolutní důvěra v UST

UST.
Běžného bikera pravděpodobně nechává systém bezdušových kol chladným - ať již kvůli značné pořizovací ceně či konzervativizmu a kdoví čemu ještě. Naopak výkonnostní jezdci a ti z nás, kteří hltají kroky vývoje snad ještě dříve, než došlápnou na povrch reality, budou souhlasit, že pneumatika těsnící vzduch je jedním z horkých témat současného MTB. Jak ale asi tušíte, není ani redakční poměr k jízdě bez duše jednoznačný (viz Velo 3/2002). Vždyť ani terénní motorky nepoužívají tubelessy.
Jsme tedy na správné cestě? Jedním z nejhorlivějších zastánců je francouzský Mavic, který spolu s výrobci pneumatik Michelinem a Hutchinsonem přišel se systémem bezdušových kol pro MTB, dnes uznávaným jako standard. Svému dítěti věří natolik, že okolo něj staví zapletená kola, že pro něj nabízí již i samotné ráfky. Ve snaze nakazit nás svým entuziazmem uspořádala značka prezentaci nových produktů tohoto systému.