241 741 961 (čtvrtek 09:00 - 20:00)

Pavel Padrnos, nenápadný dělník pelotonu.

Ne, to není postesk nad odlišnou mediální odezvou krajanských úspěchů ve dvou různých sportovních odvětvích. Vždyť Pavel si v posledních týdnech na nezájem novinářů rozhodně nemohl stěžovat. Paradoxní je jen to, že média teď náhle objevila Padrnose, kolegu toho věhlasného cyklisty, který přežil rakovinu, jakoby se český silničář zázračně vynořil odněkud z cyklistického vzduchoprázdna, přitom on jen dělal svoji práci jako kdykoli předtím. Stále stejně dobře již šestou sezonu v první divizi. Jen si toho většinou nikdo nevšiml a jeho snažení doteď zůstávalo ve stínu Cipolliniho etapových vavřínů či Savoldelliho promarněných nadějí na celkové prvenství v Giru.

Jak můžeme dopadnout v nouzi

Koncem roku jsem dostal od kamaráda Honzy Šupa vášnivého velocipedisty a cestovatele dopis, který mě oslovil a pobavil natolik, že jsem se rozhodl se s vámi podělit o dojmy z něj.

Karbon pro labužníky

V dobách kdy jsem se začínal motat kolem kol slovo karbon bylo něco jako vesmírná loď. První pokusy o použití tohoto materiálu v cyklistice patřily pouze k naším snům. Současný trh nabízí skutečné "bombonky" - stačí vyrazit do toho správného obchodu a objednávat, objednávat, vybírat, nakupovat... Dlouho jsme uvažovali co o těchto skvostech napsat, nakonec asi budou nejvýstižnější fotografie. Pokud vám to nestačí navrhujeme osobní návštěvu u nás.

Rám Carbon monocogue Look KG 486 ( 69.990,- včetně vidlice a hl.složení )
Kliky FSA Carbon Pro team Issue ( 19.990,-)
Představec s řidítky Carbon monocogoe Cinelli RAM ( 16.990,- )
Kola Mavic Cosmic Carbon ( 34.900,- )
Sedlovka Carbon EXT Pro ( 3.990,- )
Sedlo San Marco ERA Compozite ( 10.290,- )
Přehazovačka Campagnolo Record carbon ( 7.490,- )
Ergopower brzdové páky Campagnolo Carbon Record ( 9.880,- )
Hlavové složení FSA Carbon Orbit CF ( 2.890,- )

Karbon pro labužníky
Karbon pro labužníky
Karbon pro labužníky

album: Karbon pro labužníky

Úvod do galerií z Eurobiku

Nedávno jsme na našich stránkách uveřejnili anketu, kde jsme zkoumali vztah čtenářů k veletrhu Eurobike. Z ankety jednoznačně vyplynulo, že naprostá většina respondentů neví, co to Eurobike je. Proto se vám tento svátek cyklistiky pokusíme na dalších řádcích přiblížit.

Cannondale - nemusíme vědět všechno

Tak takhle krásně leštěné XTRko není práce domácího kutila ani studie pro modelovou řadu 200X, ale limitovaná série ke 30 tému výročí Cannondalu. Leštěný Jekyll se k nám dostal z USA, ale pro koho tyto kola byla určená nevíme. Ani u Shimana o leštěné verzi nevědí nic. Prostě nemusíme vědět všechno.

Cannondale - nemusíme vědět všechno
Cannondale - nemusíme vědět všechno
Cannondale - nemusíme vědět všechno

album: Cannondale - nemusíme vědět všechno