Heuréka Facebook Youtube

Šterba kola

Chcete letos na Hawaii

Snadné. Obraťte se na Petra Kubu, který pořádá tyto výlety. Kontakt najdete na www.northshore.cz .

A tady je pár jeho pocitů: " Nočním letem z Honolulu jsme přiletěli do kalifornského Los Angeles a do odletu do Evropy nám zbývá ještě šest hodin. Snažím se nemyslet na sychravé počasí, hromady nakupené práce a zmeškaných hovorů, které na mne doma čekají a v myšlenkách se raději vracím ke dvěma právě prožitým týdnům na slunečných havajských ostrovech.
Vše začalo opět nevinně, snahou dát dohromady pár sportovně založených individuí, nejlépe příznivců MTB, a společně vyrazit za hranice všedních dní. Proč zrovna Hawaii? Jednak to byl můj dlouholetý sen, je to lokalita každoročně pořádající prestižní triatlon Ironman a nyní i X-Terru, a v neposlední řadě svoji účast a organizační zajištění přislíbil můj kamarád Zdeněk z Vancouveru, který zde již opakovaně byl, a mohl nás tak nasměrovat ke zdejším "lahůdkám".
Zážitků je na sepsání knihy, o našem pohybu na ostrovech pro základní orientaci nejlépe vypovídá předem připravený itinerář, který se nám dařilo až na dva dny dodržet. Pro alespoň přibližné přiblížení atmosféry v něm najdete i pár fotek. A na závěr nesmím zapomenout na snad nejfrekventovanější havajské slovo, všudypřítomný pozdrav ALOHA!"

Text a foto: Petr Kuba

ŠTĚRBA-KOLA.cz | GlobalDat a.s. eshop a webdesign, © 2003-2016 ŠTĚRBA KOLA