241 741 961 info@sterba-kola.cz
241 741 961 (neděle zavřeno)
Prodejna je od pondělí 10.5. otevřena.

Cannondale Taurine další kolo modelové řady 2007

TaurineNovým počinem na poli karbonových rámů od Cannondale je hardtail Taurine. Jak je u této značky zvykem, rám je dokonale zpracován z jednosměrného prepregu vysoce kvalitního High Modulus karbonu. Celek je potom celoplošně lakován a struktura karbonu není nikde na pohled patrná, Cannondale již nemá potřebu prvoplánově stavět na odiv světu opalizující strukturu karbonových vláken pod čirým lakem. Zaměřuje se plně na konstrukci a perfektní ruční práci svých zaměstnanců v novém oddělení kompozitních materiálů.

   Rám tvarově vychází z konceptu Optimo, horní a spodní rámová trubka mají podobný profil, ve spoji s hlavou jsou navíc výrazně kónické a čistě navazují. Hlavová část je opravdu mohutná, slibující vysokou torzní tuhost při standardním průměru pro vidlice Lefty. Na opačném konci je sedlová trubka o vnitřním průměru 31.6 mm, navazující na středovou spojku v podobně silnostěnném provedení jako hlava. Hlavní rámový trojúhelník je konstruován s maximálním důrazem na tuhost a pevnost.

   Zadní stavba je klasická, nikoli monostay, jak je u ostatních značek běžné. Má proto výrazně větší schopnost tlumení vibrací. Cannondalu se podařilo udržet i standardní patku přehazovačky shodnou s ostatními modely.

Fotogalerie

Porovnání geometrie se staršími modely Optimo (ve velikosti L)
 OptimoTaurine
horní rámová trubka 61,7 61,6
sedlová trubka 50 47,5
rozvor kol 110,8 110,6

 

 

 

                                                                                           Tomáš Marek