241 741 961 info@sterba-kola.cz
241 741 961 (pátek 09:00 - 19:00)
Předprodej kol 2022

Cannondale 2013 - nový TRIGGER nástupcem RZ One Twenty??

Cannondale 2013 - nový TRIGGER nástupcem RZ One Twenty??

Již v červnu proběhlo na Moravě představení novinek Cannondale 2013. Jednou z nich bylo i kolo, které se do ČR dostalo dokonce týden před jeho plánovanou světovou premiérou v USA - zcela nový celoodpružený bike TRIGGER.

Koncept je převzatý z vyzkoušeného a úspěšného modelu JEKYLL, tedy:

  1. Kolo je vybavené inverzním tlumičem, ten se na nerovnostech nestlačuje, ale naopak roztahuje
  2. Tlumič - opět od tradičního dodavatele, firmy FOX - má dvě nezávislé komory a je tak možné měnit zdvih během jízdy ze 120mm na 70mm
  3. Změna zdvihu tlumiče nemění geometrii kola, pouze přepínáte mezi komorami

 

Trigger se tak stává zajímavou alternativou ke kolům RZ One Twenty a je velmi pravděpodobné, že je do budoucna také v katalogu zcela nahradí. Pokud uvažujete o komfortním celoodpruženém kole z tzv. kategorie TRAIL - tedy pro dlouhé vyjížďky v členitém terénu bez ambicí dopřát si ostré sjezdy - doporučujeme zařadit právě TRIGGER do Vašeho výběru. Rozhodně s ním napácháte pořádnou spoušť, což je také jeden z českých ekvivalentů pro výraz TRIGGER :-)

V nabídce budou jak modely s oblíbenými "velkými" 29" koly - zatím pouze s duralovými rámy - v cenách od 70 do 100 tis.Kč, tak modely s "klasikou" - 26" - a ty budou pro změnu pouze s rámy karbonovými. Tomu také odpovídají vyšší ceny: 116 - 240tis.Kč za topmodel, který byl také na Moravě představen a který si můžete prohlédnout v naší FOTOGALERII. Samozřejmě nebudou ani na těchto modelech chybět nové "jednonohé" vidlice LEFTY, tak charakteristické právě pro Cannondale.

Nový Cannondale TRIGGER 2013